Kultura

Priorytety nowego Burmistrza
19 grudnia 2018
Po pierwsze – oświata

Trwa budowa trzech szkół. Dwie placówki – przy ul. Myśliborskiej i Warzelniczej są kończone przez nowych wykonawców, po tym jak rok temu odsunięto od inwestycji firmę z problemami finansowymi. Budowa trzeciej szkoły podstawowej w rejonie ulic Ruskowy Bród i Verdiego ruszyła jesienią. Zadaniem nowego Zarządu będzie dopilnowanie sprawnej realizacji tych zamierzeń. Ponadto rozpoczyna się analizowanie studium wykonalności trzech kolejnych szkół: przy ul. Świderskiej, Barszczewskiej i Spedycyjnej. Na tej podstawie zapadną decyzje, czy w wybranych lokalizacjach szkoły powstaną. Jeśli tak, to należy pozyskać finansowanie dla tych placówek, bo środki w budżecie są zabezpieczone tylko dla inwestycji przy ul. Świderskiej (nie ma pewności, czy wystarczające). Natomiast dla kolejnej, planowanej szkoły w rejonie ul. Siecznej trzeba pozyskać działkę. Dotychczas Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – właściciel terenu, odmawiał przekazania nieruchomości, na którą liczył białołęcki samorząd. Na działce, oprócz szkoły, mógłby powstać teren rekreacyjny, którego mieszkańcy oczekują.

Drogi – równie ważne

Pilnej poprawy wymaga infrastruktura drogowa dzielnicy. Nowy Zarząd będzie zabiegał o dalsze finansowanie dzielnicowego programu utwardzania dróg gruntowych, uruchomionego w tym roku. Będą też realizowane nowe inwestycje w pełnowymiarowe ulice z chodnikami i oświetleniem. W większym niż dotychczas stopniu Zarząd będzie angażować deweloperów w tworzenie infrastruktury drogowej. Będziemy też lobbować za sprawną realizacją inwestycji prowadzonych na Białołęce, będących w gestii miejskich jednostek m.in.: budowa ul. Kąty Grodziskie, Białołęckiej, małej Modlińskiej, Kołacińskiej i Szynowej; budowa linii tramwajowej na Zieloną Białołękę, linii tramwajowej wzdłuż Modlińskiej i dokończenie trasy do Winnicy.

Zieleń i sport

Kolejnym ważnym tematem będzie zieleń i tereny do odpoczynku oraz rekreacji. Zamierzamy zabiegać, by także w przypadku inwestycji deweloperskich, zabezpieczone były zielone tereny do odpoczynku. Kolejnym priorytetem będzie sport. Na Białołęce, gdzie 30% mieszkańców stanowią dzieci, jest ogromny potencjał do uprawniania różnych dyscyplin. Jeśli chodzi o inwestycje – po uzyskaniu od KOWR działki przy ul. Ostródzkiej, planujemy zbudować tam pływalnię.

Kontakt z mieszkańcami

Stawiamy na osobisty kontakt z mieszkańcami i współpracę z organizacjami pozarządowymi. Burmistrz Białołęki i jego zastępcy będą do dyspozycji mieszkańców na wszystkich dzielnicowych imprezach, w których będą uczestniczyć. Na indywidualne spotkanie do Burmistrza Grzegorza Kucy, które będą się odbywały w poniedziałki, można się już umawiać przez sekretariat: bialoleka.sekretariat.gk@um.warszawa.pl, tel. 22 443 82 00.

Najciekawsze artykuły
Białołęka w programie City Club
Co z opłatą za rok 2019?
Paweł Uryniuk ponownie najlepszym młodym sportowcem Białołęki!
Kulturalne propozycje NGO-sów
Kultura na wiosnę w BOK