Kultura

Rodzinne budowanie z klocków LEGO
12 kwietnia 2018
Rodzinne budowanie to gwarancja dwóch dni świetnej zabawy międzypokoleniowej i niezapomnianych chwil. Konstrukcje będzie można tworzyć w czterech strefach.

Strefa 1 to twórcze budowanie z klocków Lego. Będą tutaj powstawały znane miejsca w Dzielnicy Białołęka. Na trzech stanowiskach, dzieci będą miały do dyspozycji około 5 tys. klocków. Pomagać im będą doświadczeni animatorzy Lego. Podczas animacji zostaną przeprowadzone dwa konkursy: dziecięcy – budowanie mozaiki oraz drużynowy – budowanie wieży. W tym pierwszym uczestnicy będą musieli dokładnie odwzorować obrazek, który zostanie wybudowany przez instruktora na Lego platformie. W drugim drużyny przez 1 minutę będą układały jak najwyższą wieżę.

W strefie 2, czyli zabawach z klockami Lego Duplo, swoich sił spróbują najmłodsze dzieci. Będą one budowały mega wieżę, gigantyczną kolejkę oraz wymarzony dom.

Kreatywne inspirację z klockami XXL – takie będzie budowanie w strefie 3. Wykorzystane będą klocki typu cegła, które wspaniale rozwijają wyobraźnię i myślenie przestrzenne. Będzie też integracja bo w zabawie mogą brać udział zarówno dzieci jak i dorośli.

W ostatniej, 4 strefie, będzie można stworzyć i zaprogramować ze specjalnych zestawów robota z klocków Lego WeDo i Lego THT. Dla wytrwałych konstruktorów dodatkową atrakcją będą wyścigi robotów na czas.

Na budowanie zapraszamy w sobotę 28 kwietnia, w godzinach 13.00-17.00 do Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21. Natomiast kolejnego dnia 29 kwietnia, spotykamy się w godzinach 13.00-17.00 w Szkole Podstawowej nr 356 przy ul. Głębockiej 66.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników wspólnej zabawy zapewniamy pamiątkowe naklejki.

Prosimy o zabranie obuwia na zmianę. Wstęp wolny.

Najciekawsze artykuły
Zielone ulice Białołęki
Drogi w budowie
Teren sportowo-rekreacyjny przy Długorzecznej– coraz bliżej
Oratorium jakubowe na 500-lecie
Cyrkowe lato