Sport

#Niezostawiamczytelnika
4 maja 2020
Biblioteki są zamknięte do odwołania i nie można w tym czasie ani wypożyczać książek, ani organizować spotkań i zajęć. To jednak nie przeszkodziło naszym białołęckim bibliotekarzom w przygotowaniu szeregu propozycji jak spędzić ten czas w domu, nie tracąc kontaktu ze swoją ulubioną biblioteką. Z pomocą przyszły nowe technologie.

Specjalnie dla czytelników Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka stworzyła bazę linków, które pomogą odnaleźć się w świecie online. Nie trzeba wychodzić z domu, by korzystać z kultury! Baza jest uzupełniania na bieżąco. Bibliotekarze proszą też Państwa o dzielenie się z nimi ciekawymi miejscami w sieci, które dotyczą kultury. Propozycje stron można przesyłać np. w wiadomościach na facebookowym profilu biblioteki czyli https://www.facebook.com/bibliotekabialoleka/.

Oczywiście nic nie zastąpi spotkania na żywo ale i rozmowa w sieci ma swój urok. Dlatego Białołęcki Klub Książki przeniósł się do Internetu i dyskusje odbywają się online.

Natomiast Czytelnia Naukowa Nr XX chcąc ułatwić osobom, które mają do napisania prace lub potrzebują literatury naukowej uruchomiła usługę skanowania książek ze zbiorów czytelni. Wystarczy napisać na adres czytn20@bibliotekabialoleka.pl jakie informacje są potrzebne, a pracownicy odeślą skan na maila. Chcąc skorzystać z takiej możliwości należy pamiętać, że:

  • skanowanie dotyczy tylko księgozbioru Czytelni Naukowej Nr XX
  • czytelnik w mailu podaje tytuł książki i strony do zeskanowania
  • skany będą w formie jpg, format a4
  • możliwa liczba zeskanowanych stron - do 20 stron z jednej książki
  • zamówienia będą realizowane zgodnie z kolejnością zgłoszeń
  • usługa dostępna dla czytelników Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka.

Biblioteka zaprasza też czytelników do zgłaszania się po kody Legimi. Czekają setki ebooków! Zgłaszać się można mailowo do Czytelni Naukowej Nr XX (czytn20@bibliotekabialoleka.pl) i do Biblioteki Zielonej (wyp124@bibliotekbialoleka.pl) podając w e-mailu numer karty.

Na koniec przypominamy, że wypożyczone materiały biblioteczne, których termin zwrotu przypada na czas zamknięcia placówek, zostaną prolongowane. Zamówienia i rezerwacje składane przez katalog elektroniczny od 12 marca niestety nie będą realizowane. W razie wątpliwości i pytań zachęcamy do kontaktu z daną placówką drogą telefoniczną bądź elektroniczną.

Najciekawsze artykuły
Funkcjonowanie urzędu podczas epidemii
Podatek od nieruchomości - wysyłamy decyzje
Zaświadczenia o użytkowaniu wieczystym
Konsultacje PSE w sprawie kompensacji przyrodniczej w zamian z a usuwane drzewa
Inwestujemy w oświatę