Sport

Sukcesy białołęckich zapaśników
3 lipca 2019
Zapaśnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Talent Białołęka, działającego przy Szkole Podstawowej Nr 342 w Warszawie po raz trzeci wygrali rywalizację w relacji klubowej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach we wszystkich grupach wiekowych. W rywalizacji udział wzięło 525 zawodników i zawodniczek z Warszawy i Mazowsza reprezentujących 21 klubów. Warto dodać, że zmagania w ramach WOM odbywały się w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21.

Na kolejny sukces nie trzeba było długo czekać. 25 maja w Woli Krzysztoporskiej k. Piotrkowa Trybunalskiego zostały rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych w zapasach- styl klasyczny. Uczniowie szkoły zajęli w niej drugie miejsce w Polsce tuż za Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W rywalizacji udział wzięli uczniowie z 57 szkół podstawowych z całej Polski.

Wyniki sportowe „zapaśników ze Strumykowej” są odzwierciedleniem bardzo dobrej pracy szkoleniowej z dziećmi i młodzieżą i ciągłości szkolenia. Warto przypomnieć, że w latach poprzednich uczniowie SP 342 czterokrotnie wygrywali rywalizację ogólnopolską w Programie „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci”, który był skierowany do uczniów klas IV-VI. Okazuje się, że rywalizacja w uproszczonych formach zapasów przełożyła się na sukcesy zapaśnicze w starszych grupach wiekowych.

Gratulujemy naszym białołęckim zapaśnikom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Najciekawsze artykuły
Nowi policjanci m.in. dla Zielonej Białołęki
Nowe nazwy ulic na Białołęce
Warszawa chwyta wodę
Rusza składanie wniosków w programie Dobry start
Wakacje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury