Sport

Dni Białołęki 2019
12 czerwca 2019
Z początkiem czerwca zaczniemy odliczać dni do święta naszej dzielnicy. Jak co roku, każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu atrakcje dla siebie. – W tym roku chcemy nadać imprezie wyjątkową rangę. Dlatego do udziału w koncercie inauguracyjnym zaprosiliśmy wspaniałych polskich artystów – Sound’n’Grace oraz Kamila Bednarka – mówi Burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca. – Gwarantujemy dobrą zabawę, więc obecność obowiązkowa – dodaje.

8 i 9 czerwca, kolorowo, koncertowo i smakowicie

Rozpoczynamy o godzinie 11.00 w Parku Magiczna najbardziej kolorowym i najradośniejszym festiwalem na świecie, czyli Festiwalem Kolorów. Przy dźwiękach tanecznej muzyki serwowanej przez najlepszych DJ’ów, wspólnie wyrzucimy w górę różnokolorowe proszki holi, które utworzą wielką chmurę barw! Festiwalowi towarzyszyć będą różne konkursy, między innymi na najbardziej kolorową osobę. Pamiętajcie zatem aby ubrać się w jasne, a najlepiej białe ubrania, na których już tak bardzo Wam nie zależy. Co prawda proszki są całkowicie zmywalne, ale czasem lepiej dmuchać na zimne.

Inauguracją pierwszego z Dni Białołęki będzie wieczorny koncert w Parku Picassa z gwiazdami w rolach głównych. O godzinie 19.30 na scenie pojawi się Sound’n’Grace, którego muzyczne korzenie to nowoczesny gospel. Usłyszymy największe przeboje chóru np. Idealnie, Możesz wszystko, 100 i Dach. Od godziny 21.00 jeszcze bardziej podgrzejemy atmosferę, ale tym razem w rytmach reggae, razem z Kamilem Bednarkiem. Przypomnijmy, że artysta swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w formacji Star Guard Muffin. Jednak medialny rozgłos zawdzięcza udziałowi w show Mam Talent, w którym zajął drugie miejsce. W ubiegłym roku artysta obchodził dziesięciolecie swojej aktywności scenicznej, a na początku 2019 roku ukazał się jego nowy krążek z największymi hitami takimi jak List, Jak długo jeszcze, Euforia i Chwile jak te oraz nowymi utworami. Szykuje się zatem naprawdę gorący wieczór.

Z kolei 9 czerwca, jak co tydzień zaprosimy mieszkańców na Targ Śniadaniowy, który odbywa się cyklicznie co niedzielę, ale tym razem będzie kilka niespodzianek.

15 i 16 czerwca, teatralnie, sportowo i pożytecznie

W kolejny weekend, 15 czerwca o godz. 19.00, zapraszamy do obejrzenia spektaklu Telewizja Kłamie w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66. Spektakl to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu. Aktorzy wcielą się w postacie znanych prezenterów telewizyjnych i pokażą zarówno to co dzieje się w telewizyjnym studiu na oczach telewidza jak i po zejściu z wizji. Widzowie będą mogli zobaczyć jak zachowują się ich ulubieńcy gdy telewizyjny uśmiech schodzi im z twarzy. Cała prawda o kłamstwach telewizji w doborowej obsadzie: Tamara Arciuch jako Ania Lawendowska, Adam Fidusiewicz jako Krzysztof Wybisz, Bartek Kasprzykowski jako Maciej Dobor, Bartosz Opania jako ojciec Tadeusz. Na scenie pojawią się też Krzysztof Zniemiec, Tomasz Karmel i Marcin Prochop. Autorem spektaklu jest Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni, co gwarantuje bardzo dużą dawkę wyśmienitego humoru. Spektakl przeznaczony jest dla widza 16+ i rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują bezpłatne wejściówki. O zasadach odbioru na stronie www.bialoleka.waw.pl

A w niedzielę 16 czerwca od godziny 11.00 białołęckie organizacje pozarządowe, w ramach pikniku Białołęka Pożyteczna będą prowadzić warsztaty i animacje oraz zaprezentują projekty, które realizują na terenie Białołęki. Oznacza to, że w atrakcjach będzie można przebierać. Będą dobrze znane wycieczki zabytkowym autobusem z gawędą historyczną, warsztaty etnograficzne, warsztat tanga, teatrzyk dla najmłodszych „Prawdziwy Przyjaciel”, warsztaty graffiti, cieszące się popularnością warsztaty budowania z klocków Lego, zabawy dla najmłodszych oraz programy sportowe i profilaktyczne.

Głodnych i spragnionych zaspokoi Targ Śniadaniowy, który włączył się w Dni Białołęki 2019.

Do zobaczenia!

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców