Sport

Klub Judo Lemur Mistrzem Polski Młodzików
18 grudnia 2018
W październiku Rybnik był gospodarzem Mistrzostw Polski Judo Młodzików i Młodziczek. Turniej był zorganizowany na wysokim poziomie sportowym i dostarczył wiele emocji zawodnikom i publiczności. Rywalizacja była wyrównana i zacięta.

Podczas sobotnich walk ogromnym duchem walki wykazał się reprezentant klubu Marcin Świdwa, który podczas turnieju zajął III miejsce, przywożąc do naszej dzielnicy brązowy medal Mistrzostw Polski. Medalowa sobota była dopiero preludium do niedzielnych walk turniejowych, podczas których z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dwie reprezentantki klubu– Jadwiga Dryjańska oraz Julia Walendzik. Obydwie zawodniczki, po wyjątkowo emocjonujących walkach, zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Tym samym do sobotniego medalu brązowego, klub dołożył do swojej kolekcji medalowej dwa złote krążki naszych Mistrzyń Polski. Ostatecznie pozwoliło to UKJ Lemur na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Sukces ten cieszy szczególnie mocno, gdy weźmiemy pod uwagę, że w Mistrzostwach Polski brało udział, aż 41 najmocniejszych klubów z całego kraju.

Za swoją ciężką pracę nagrodzeni zostali również trenerzy złotych medalistek – Mateusz Pacholak oraz Mariusz Rowicki. Cieszymy się z ich sukcesu tym bardziej, że nasza dzielnica już wcześniej nagradzała obydwu szkoleniowców tytułem trenera roku podczas corocznych plebiscytów na „10 Najlepszych Młodych Sportowców”.

Wielkie i zasłużone gratulacje dla całego klubu UKJ LEMUR, a szczególne dla medalistów.

Najciekawsze artykuły
Białołęka w programie City Club
Co z opłatą za rok 2019?
Paweł Uryniuk ponownie najlepszym młodym sportowcem Białołęki!
Kulturalne propozycje NGO-sów
Kultura na wiosnę w BOK