Sport

Ostatnie projekty z budżetu partycypacyjnego na finiszu
29 listopada 2018
Pod koniec roku większość projektów z budżetu partycypacyjnego jest już zrealizowana, bądź w trakcie – cały czas odbywają się zajęcia m.in. treningi biegowe lub zajęcia plastyczne. W mijającym roku można było wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, piknikach i animacjach dla dzieci.

Projekty, które pozostały nam do zrealizowania związane są m.in. z sadzeniem drzew. Do 15 grudnia nowe nasadzenia pojawią się na ulicach Tarchomina (m.in. na ul. Odkrytej, Myśliborskiej, Mehoffera, Ćmielowskiej, Ceramicznej, Milenijnej) oraz w obszarze 2, przy ul. Czystej Wody i ul. Czajki.

Pod koniec października na chodnikach osiedli: Nowodwory i Henryków pojawiły się nowe stacje dla psów, czyli kosze na psie odchody z biodegradowalnymi woreczkami.

Projekty związane z infrastrukturą wymagają dłuższej procedury: wyłonienia projektantów, uzgodnień z inżynierem ruchu, przetargami, dlatego zwykle są realizowane pod koniec roku. W październiku na skrzyżowaniach ulic Krokwi i Podróżniczej oraz Cieślewskich i Orneckiej stanęły lustra drogowe, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez powiększenie pola widoczności.

Wykonawcy pozostałych projektów zostali wprowadzeni na plac budowy. Przy ulicy Strumykowej powstaje chodnik do pętli autobusowej natomiast przy ulicy Juranda ze Spychowa powstanie nowe oświetlenie. Trwa budowa altany – miejsca spotkań dla mieszkańców przy ul. Ostródzkiej, alejki przy parku Magiczna, z ławkami, oświetleniem solarnym a przede wszystkim ogromną ilością roślinności. Zostanie tam posadzonych 30 dębów i ponad 700 krzewów. Jeśli dobra pogoda nadal będzie się utrzymywać, to jeszcze w tym roku skorzystamy z hamaków, które staną w trzech parkach w dzielnicy: w Parku Picassa, w Parku Henrykowskim oraz w Parku Magiczna. Wszystkie wymienione inwestycje powinny zostać zakończone w drugiej połowie grudnia.

Jeden projekt – Wodny Plac Zabaw jest na etapie projektowania. Jest to najdroższy projekt 4. edycji budżetu partycypacyjnego w całej Warszawie. Do jego realizacji niezbędne są liczne uzgodnienia, w tym wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne. W tej chwili został już wybrany wykonawca projektu, który ma czas do 14 grudnia na przedstawienie projektu. Po jego otrzymaniu i zaakceptowaniu dzielnica przystąpi do wyboru wykonawcy. To oznacza, że park zostanie wybudowany w 2019 r.

Najciekawsze artykuły
Nowe zasady programu RODZINA 500+
Nowy most na rzece Długiej otwarty
Nowy ciąg pieszo-rowerowy
Kultura uliczna
W BOK pachnie latem