Sport

Bieg przez Most
20 lipca 2018
Rezerwujcie kalendarze biegowe 16 września. Tego właśnie dnia odbędzie się 6. edycja biegu po najmłodszym moście w stolicy. Zapisy już trwają, a rejestrować się można na stronie www.biegprzezmost.pl.

Podobnie jak w ubiegłych latach mamy 10 km trasę atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA), a to oznacza, że można powalczyć o „życiówki” – mówi burmistrz Ilona Soja-Kozłowska. Tradycyjnie start i meta zlokalizowane będą w Parku Picassa. Zaprawionym w biegach trasa nie powinna sprawić trudności. Mogą jednak zdarzyć się niespodzianki, szczególnie, że pod koniec dystansu trzeba jeszcze zachować siły na dwa podbiegi na most Skłodowskiej-Curie, od strony ulicy Świderskiej oraz od ul. Farysa na Bielanach. Sprinterzy będą mieli szansę zabłysnąć na odcinku specjalnym na moście, a zdobycie nagrody będzie zależało od uzyskanego czasu netto. Ogólny limit czasu przewidziany na ukończenie biegu to 1,5 godziny, licząc od wystrzału startera.

Zapisy i pakiety startowe

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie biegprzezmost.pl do 13 września. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych. Opłatę będzie można dokonać poprzez elektroniczny system płatności Dotpay lub przelewem tradycyjnym. Osoby, które zdecydują się na udział w ostatniej chwili (15-16 września) będą mogły zarejestrować się w biurze zawodów. Będzie ono zlokalizowane na terenie na terenie Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 (15 września, w godz. 10.00 – 20.00). Natomiast w dniu biegu biuro będzie zlokalizowane na terenie Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. van Gogha 1 w godz. 8.00-11.00.

W biegu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 roku życia. Jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczne będzie posiadanie podpisanego oświadczenia opiekuna (do pobrania ze strony internetowej biegu lub w Biurze Zawodów). Pozostałe osoby mogą zapisywać się do następujących kategorii: open; samorządowców; wiekowe: K/M 20, K/M 30, K/M 40, K/M 50, K/M 60+.

Pakiety startowe będą różniły się cenami, w zależności od daty dokonania zakupu. Dlatego szybsza decyzja o udziale w biegu przyniesie spore oszczędności. Osoby, które zapiszą się do 31 sierpnia zapłacą tylko 35 zł. Po tym terminie, a do 14 września, cena wzrośnie do 45 złotych. Jeśli zaś wykupimy pakiet w dniach 15-16 września to trzeba się liczyć z wydatkiem 60 złotych. W każdym pakiecie startowym zawodnicy znajdą m.in. worek sportowy, numer startowy z czipem do elektronicznego pomiaru czasu, chusta-komin oraz gadżet biegowy. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Zapraszamy do wspólnej sportowej rywalizacji! Organizatorami biegu są Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy wraz ze sponsorem głównym Galerią Północną.

Najciekawsze artykuły
Warszawa dba o środowisko
Park Botewa a w nim ...
Przystąpienie do sporządzenia MPZP Wiśniewa w rejonie ul. Kołacińskiej
Piknik międzypokoleniowy „U Ćwiklińskiej i Ordonówny”
Teatr dla dużych i małych