Sport

Bieg przez Most
20 lipca 2018
Rezerwujcie kalendarze biegowe 16 września. Tego właśnie dnia odbędzie się 6. edycja biegu po najmłodszym moście w stolicy. Zapisy już trwają, a rejestrować się można na stronie www.biegprzezmost.pl.

Podobnie jak w ubiegłych latach mamy 10 km trasę atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA), a to oznacza, że można powalczyć o „życiówki” – mówi burmistrz Ilona Soja-Kozłowska. Tradycyjnie start i meta zlokalizowane będą w Parku Picassa. Zaprawionym w biegach trasa nie powinna sprawić trudności. Mogą jednak zdarzyć się niespodzianki, szczególnie, że pod koniec dystansu trzeba jeszcze zachować siły na dwa podbiegi na most Skłodowskiej-Curie, od strony ulicy Świderskiej oraz od ul. Farysa na Bielanach. Sprinterzy będą mieli szansę zabłysnąć na odcinku specjalnym na moście, a zdobycie nagrody będzie zależało od uzyskanego czasu netto. Ogólny limit czasu przewidziany na ukończenie biegu to 1,5 godziny, licząc od wystrzału startera.

Zapisy i pakiety startowe

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie biegprzezmost.pl do 13 września. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych. Opłatę będzie można dokonać poprzez elektroniczny system płatności Dotpay lub przelewem tradycyjnym. Osoby, które zdecydują się na udział w ostatniej chwili (15-16 września) będą mogły zarejestrować się w biurze zawodów. Będzie ono zlokalizowane na terenie na terenie Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 (15 września, w godz. 10.00 – 20.00). Natomiast w dniu biegu biuro będzie zlokalizowane na terenie Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. van Gogha 1 w godz. 8.00-11.00.

W biegu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 roku życia. Jednak w przypadku osób niepełnoletnich konieczne będzie posiadanie podpisanego oświadczenia opiekuna (do pobrania ze strony internetowej biegu lub w Biurze Zawodów). Pozostałe osoby mogą zapisywać się do następujących kategorii: open; samorządowców; wiekowe: K/M 20, K/M 30, K/M 40, K/M 50, K/M 60+.

Pakiety startowe będą różniły się cenami, w zależności od daty dokonania zakupu. Dlatego szybsza decyzja o udziale w biegu przyniesie spore oszczędności. Osoby, które zapiszą się do 31 sierpnia zapłacą tylko 35 zł. Po tym terminie, a do 14 września, cena wzrośnie do 45 złotych. Jeśli zaś wykupimy pakiet w dniach 15-16 września to trzeba się liczyć z wydatkiem 60 złotych. W każdym pakiecie startowym zawodnicy znajdą m.in. worek sportowy, numer startowy z czipem do elektronicznego pomiaru czasu, chusta-komin oraz gadżet biegowy. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe, rzeczowe oraz puchary. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Zapraszamy do wspólnej sportowej rywalizacji! Organizatorami biegu są Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy wraz ze sponsorem głównym Galerią Północną.

Najciekawsze artykuły
Żeby Żerań Żwawo Żył
Budżet partycypacyjny od(nowa)
Wielkie utwardzanie dróg na Białołęce
Dom dziennego pobytu – studium wykonalności
Oratorium jakubowe po raz trzeci