Sport

Bieg Mam coraz bliżej
11 maja 2018
Mama to najważniejsza osoba w pierwszym okresie życia małego człowieka i zazwyczaj pierwsze słowo jakie wypowiadają dzieci. Przez swoją rolę, matki są najbardziej zabieganymi kobietami na świecie. Dlatego chcemy by w swoje święto – 26 maja „doświadczenie biegowe” przeznaczyć tylko dla siebie, dla własnego zdrowia i przede wszystkim dobrze się bawić podczas Białołęckiego Biegu Mam. Oczywiście do udziału w imprezie zapraszamy wszystkie kobiety – te, które dopiero planują potomstwo, młode mamy, mamy w wieloletnim stażem, jak również babcie.

O biegu

Tradycyjnie start i meta biegu będą zlokalizowane u zbiegu ulic Kącik i Produkcyjnej (na tyłach Urzędu Dzielnicy Białołęka), a pięciokilometrowa trasa biegu głównego będzie wiodła przez Lasek Henrykowski (trzy okrążenia). Oprócz mam, również ich pociechy będą mogły włączyć się w świętowanie na sportowo. Najmłodsi, czyli dzieci do lat 5, wystartują o godzinie 10.30 i pobiegną na dystansie 200 m. Dzieci 6 i 7-letnie wystartują o godzinie 10.45, a 8. i 9-latki o godzinie 11.00. Obie te grupy do pokonania będą miały 400 metrów. Biegi w kategoriach dziecięcych zakończy o godzinie 11.20 rywalizacja dziewcząt i chłopców w wieku 10-11 lat na dystansie 800 metrów. Po przekroczeniu linii mety każdy otrzyma pamiątkowy medal. Dla zwycięzców przewidziane są oczywiście wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Warto poczekać do końca bowiem nagrodzeni będą również najmłodszy uczestnik oraz najstarsza uczestniczka.

Limit uczestniczek biegu głównego wynosi 260 miejsc trzeba się zatem szybko decydować, aby znaleźć się na liście startowej. Zapisy są proste. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie https://monsterevent.pl/pomiar-czasu-w-sporcie/zapisy-on-line. Po rejestracji do 23 maja opłata za pakiet wynosi 20 złotych. Natomiast po 23 maja wzrasta do 30 złotych. Biegi dla dzieci są bezpłatne. W dniu biegu biuro zawodów będzie czynne od godz. 9.00 do godziny 14.00 w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ulicy Modlińskiej 197.

Zachęcamy do udziału w imprezie i wspólne celebrowanie tego wyjątkowego dnia razem z nami. Do zobaczenia!

Najciekawsze artykuły
Program utwardzania dróg gruntowych
Oświata: co dalej z placówkami i dodatkowe ośrodki od Rady Miasta
Zagłosowaliśmy, wybraliśmy
300+ oraz 500+ i inne świadczenia
Teatrzyki w plenerze