Sport

Całoroczne boisko piłkarskie na Białołęce
20 grudnia 2017
Jesienno-zimowa aura często nie pozwalała na prowadzenie zajęć wychowania fizycznego w szkołach oraz treningów białołęckich klubów i stowarzyszeń sportowych. Jednak dzięki staraniom władz dzielnicy udało się znaleźć pieniądze na budowę pneumatycznego zadaszenia istniejącego boiska piłkarskiego Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21.

Budowa zadaszenia ruszyła miesiąc temu. Będzie to jeden z dwóch największych obiektów tego typu w Warszawie pod względem wielkości bowiem boisko ma o wymiary 95x45 m. Początkowo obiekt miał zostać oddany do użytku jesienią 2018 r. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy będą mogli korzystać z niego jeszcze pod koniec grudnia bieżącego roku. Arena Strumykowa stanie się miejscem, gdzie osoby aktywne fizycznie, trenujące piłkę nożną, będą mogły rozwijać swoje pasje przez cały rok – w okresie od października do kwietnia pod zadaszeniem, a w sezonie letnim na świeżym powietrzu.

W czasie funkcjonowania obiektu będą jeszcze prowadzone prace budowlane związane z dodatkową infrastrukturą boiska. Wiosną rozpocznie się budowa zaplecza szatniowego, która najprawdopodobniej potrwa do października przyszłego roku. Jak zapewnia wykonawca, prace nie będą miały wpływu na funkcjonowanie boiska.

O terminie otwarcia poinformujemy na stronie www.bialoleka.waw.pl.

Najciekawsze artykuły
Żeby Żerań Żwawo Żył
Budżet partycypacyjny od(nowa)
Wielkie utwardzanie dróg na Białołęce
Dom dziennego pobytu – studium wykonalności
Oratorium jakubowe po raz trzeci