Sport

Bieg przez Most
20 lipca 2017
Wszystkich zabieganych mieszkańców Warszawy zachęcamy do udziału w rywalizacji o tytuł najlepszego uczestnika 5. edycji „Biegu przez Most”. Ta największa impreza biegowa na Białołęce odbędzie się w niedzielę 17 września. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się z 10-kilometrową trasą, która oprócz zawrotek ma również dwa wymagające podbiegi na most Marii Skłodowskiej-Curie. Dla początkujących biegaczy będzie to nie tylko sprawdzian formy, ale również nie lada wy zwanie by dobrze rozłożyć siły. Natomiast starzy wyjadacze zapewne będą chcieli jak najszybciej przebiec odcinek specjalny, wyznaczony na moście (klasyfikacja na podstawie czasu netto). Jak zwykle będzie można robić „życiówki”, a nawet pobić rekord Polski – bowiem trasa ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Pomiary atestowe robił wielki mierniczy polskich biegów – Tadeusz Dziekoński. Limit czasu przewidziany na ukończenie biegu to 1,5 godziny.

Zapisy i pakiety startowe

Zapisywać się można poprzez formularz zgłoszeniowy, który zamieszczony jest na stronie biegprzezmost.pl. Zapisy on-line będą prowadzone do 14 września, po tym terminie rejestracja będzie możliwa jedynie w biurze zawodów. Uczulamy by zwrócić uwagę na lokalizację biura zawodów. W dniach 15 i 16 września będzie ono funkcjonować w godzinach 14.00-20.00 w Galerii Północnej przy ul. Światowida. Natomiast w dniu biegu, 17 września, biuro będzie zlokalizowane na terenie Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. van Gogha 1 w godz. 8.00-11.00.

W biegu mogą wziąć udział uczestnicy powyżej 16 roku życia, jednak w przypadku gdy do dnia imprezy nie ukończą 18 roku życia, konieczne będzie posiadanie podpisanego przez opiekuna oświadczenia. Jest ono dostępne na stronie internetowej. Można zapisywać się do następujących kategorii (z po działem na kobiety i mężczyźni):

  • open
  • samorządowców
  • wiekowe (20, 30, 40, 50, 60+)

Tradycyjnie premiujemy osoby, które zapiszą się na bieg wcześniej. Ci, którzy zarejestrują się do 31 sierpnia zapłacą 30 złotych. Między 1 a 14 września pakiet będzie kosztował 40 złotych, a od 15 września cena wzrośnie do 60 złotych. Opłatę należy uiścić w ciągu 3 dni od daty rejestracji. Można jej dokonać poprzez elektroniczny system płatności Dotpay lub przelewem tradycyjnym. Przygotowanych będzie 1000 pakietów startowych, a w każdym będzie oczywiście numer startowy i czip do elektronicznego pomiaru czasu. – W tym roku przy rejestracji będzie można również dokonać wyboru czy w pakiecie ma się znaleźć koszulka czy czapka z daszkiem – mówi burmistrz Ilona Soja-Kozłowska. To taki ukłon w stronę sportowców, bo zdajemy sobie sprawę, że po udziale w kilku biegach koszulki po prostu zalegają w szafach – dodaje burmistrz Białołęki. W ramach opłaty startowej każdy zawodnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, butelkę wody oraz zupę regeneracyjną. Zwycięzcy biegu w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody finansowe i puchary.

Wolontariat

Liczymy też na nieocenioną pomoc ze strony wolontariuszy w dniu biegu. Organizacja tego wydarzenia wymaga dużo pracy poczynając od ustawienia miasteczka eventowego, wsparcia w biurze zawodów przy wydawaniu pakietów, oznaczenia trasy, podawania biegaczom wody na trasie aż po wręczanie medali na mecie. Zgłoszenia można przesyłać na adres: mpilcicka@um.warszawa.pl w tytule wpisując: „Bieg przez Most – wolontariat”.

Zachęcamy do śledzenia najnowszych wpisów o biegu na stronie biegprzezmost.pl oraz facebook’owym profilu Bieg przez Most. Organizatorami są Urząd Dzielnicy Białołęka wraz ze sponsorem głównym – Galerią Północną. Do zobaczenia na starcie!

Najciekawsze artykuły
Przedszkole przejęte od POLFY – jak nowe
Nie zwalniamy tempa przy budowie dróg
Walka ze smogiem
Z Serca Darami – czyli pomagamy tym, że śpiewamy
W Białołęckim Ośrodku Kultury