Edukacja

Białołęka z dużą szansą na unijne środki dla szkół
4 maja 2020
W dobie nadciągającego kryzysu finansowego, każda dodatkowa złotówka na zajęcia pozalekcyjne w szkołach jest na wagę złota. Tym bardziej cieszy fakt, że mamy wielką szansę na unijne fundusze na ten cel - mówi Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka Izabela Ziątek. W konkursie na dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla szkół podstawowych, finansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, aż osiem projektów, w których nasza dzielnica jest Liderem/Partnerem przeszło pomyślnie ocenę formalną i merytoryczną. Są to następujące projekty:
  • „Kompetencje na start w Szkole Podstawowej nr 112”
  • „Kompetencje na start w Szkole Podstawowej nr 231”
  • „Kompetencje na start w Szkole Podstawowej nr 314”
  • „Rozwój kompetencji i umiejętności gwarancją Twojej przyszłości! Wsparcie rozwoju edukacji w Szkole Podstawowej nr 368”
  • „Zostań Mistrzem Kompetencji w Szkole Podstawowej nr 344”
  • „Zostań Mistrzem Kompetencji w Szkole Podstawowej nr 356”
  • „Rozwój kompetencji i umiejętności gwarancją Twojej przyszłości! Wsparcie rozwoju edukacji w Szkole Podstawowej nr 342”
  • „Rozwój kompetencji i umiejętności gwarancją Twojej przyszłości! Wsparcie rozwoju edukacji w Szkole Podstawowej nr 366”.

Oznacza to, że wnioski białołęckich placówek o dofinansowanie zostały skierowane do negocjacji, które potrwają do 9 maja br. Po negocjacjach zapadną ostateczne decyzje odnośnie ostatecznej listy beneficjentów programu i wysokości dofinansowania.

Liczymy, że wszystkie osiem szkół, które dostały się do etapu negocjacji, otrzyma unijne środki, w tym ok. 30% na doposażenie sal dydaktycznych.

Łączna suma białołęckich projektów, o które ubiegamy się w ramach konkursu, wynosi 3,5 mln zł. W tym przypadku nie ma konieczności zabezpieczenia finansowania wkładu własnego, bo wkładem własnym jest baza lokalowa szkół.

Najciekawsze artykuły
Po wakacjach dwie nowe szkoły - liceum i podstawówka. Trwają zapisy!
Koronawirus opóźnił Budżet Obywatelski
Dotacje do gromadzenia deszczówki - dodatkowy nabór
Nowe ośrodki opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży
Czerwiec w Białołęckim Ośrodku Kultury