Edukacja

Nowy Rok w Białołęckim Ośrodku Kultury
30 grudnia 2019
Jaki będzie 2020 w Białołęckim Ośrodku Kultury? Koniec roku to zawsze czas podsumowań, ale też oczekiwań na to, co przyniesie nowy rok.

Jeszcze w grudniu na białołęczan czeka niespodzianka w wykonaniu Teatru 356. Grupa, doskonale znana publiczności, zaprezentuje się w nowej, muzycznej odsłonie. Magiczne nuty świąt Bożego Narodzenia, radość płynąca prosto z serc – tego na pewno nie zabraknie. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie są dostępne w kasach Białołęckiego Ośrodka Kultury.
Radość dzielenia. Teatr 356 ze świątecznymi Gośćmi, 21 grudnia godz. 13.00, ul. Głębocka 66, wstęp bezpłatny (obowiązują wejściówki dostępne w kasach BOK).

Zwierzaki prowadzą swoje sekretne życie! Dowód? Najnowsza produkcja Chrisa Renauda i Jonathana del Val’a, którą będzie można obejrzeć podczas grudniowego Poranka Filmowego. W życiu teriera Maxa zmieniło się wiele. Jego pani wyszła za mąż i wychowuje małego Liama. Max jest tak zaangażowany w opiekowanie się Liamem, że aż nabawił się tiku nerwowego. Podczas wyprawy na wieś, Max i Duke - jego przyszywany brat oraz przyjaciel, poznają krowy - wegetarianki, gościnne lisy, a także przerażającego indora. Na szczęście Max otrzymuje wsparcie od miejscowego psa - Koguta, który pokazuje mu, że dobre życie to więcej luzu, także dla Liama. Kiedy Max wyjeżdżał na wieś, powierzył Bridget ukochaną zabawkę. Tyle, że zabawka wypadła z jej łap i teraz znajduje się w apartamencie pewnej kociary, która wychowuje dziesiątki kotów. Aby odzyskać zabawkę, Bridget musi stać się... kotem!
Poranki Filmowe: Sekretne życie zwierzaków domowych 2 (5+) reż. Chris Renaud, Jonathan del Val, 22 grudnia, ul. van Gogha 1, bilety: 10 zł.

Co w Nowym Roku?

Oprócz koncertów z udziałem największych polskich gwiazd czy teatralnych spotkań, BOK kontynuuje dobrze znane swoim widzom cykle. Kameralne Warsztaty Rodzinne Czytamisie to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu w dwóch grupach wiekowych: 3–4–latki z rodzicami i 5–6–latki z rodzicami w siedzibie przy van Gogha 1. Każde spotkanie składa się z dwóch części – głośnego czytania książki z literatury dziecięcej związanej z tematem danych zajęć oraz wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. Tegoroczna edycja warsztatów przebiega pod hasłem Widzę, słyszę, czuję… czyli podróż w świat zmysłów. Na zajęciach dzieci wspólnie odkrywają jakie mamy zmysły, ich budowę, działanie i w jaki sposób pomagają nam w poznawaniu rzeczywistości.

Raz w miesiącu na białołęckie rodziny czeka też cykl Bajkopodróże – twórcze czytanki, czyli bajkowa podróż po klasyce literatury dziecięcej połączonej z teatralnymi i plastycznymi warsztatami. Animacje prowadzone są przez aktorów z Grupy Zaplecze. Zajęcia odbywają się przy ul. Głębockiej 66.

Co jeszcze czeka na białołęczan? Szczegółowych informacji należy szukać już niebawem na stronie internetowej Białołęckiego Ośrodka Kultury oraz w mediach społecznościowych instytucji.

Najciekawsze artykuły
Funkcjonowanie urzędu podczas epidemii
Podatek od nieruchomości - wysyłamy decyzje
Zaświadczenia o użytkowaniu wieczystym
Konsultacje PSE w sprawie kompensacji przyrodniczej w zamian z a usuwane drzewa
Inwestujemy w oświatę