Edukacja

Plac zabaw na Portowej w nowej odsłonie
23 października 2019
Zbudowany w 2012 roku plac zabaw dla dzieci przy ul. Portowej będzie powiększony w stronę ul. Modlińskiej. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na wykonawcę prac.

We wstępnym etapie prac usunięta będzie nawierzchnia, a urządzenia na placu zabaw zostaną zdemontowane. Następnie m.in. bujaki, huśtawki: podwójna i bocianie gniazdo, zestaw zabawowy statek, drabinki z linami oraz tor przeszkód zostaną przeniesione w głąb terenu. Ku uciesze dzieci na placu zabaw zamontowane będą również nowe urządzenia. Pojawi się zatem mały statek, domek, duży zestaw zabawowy z wieżą, piaskownica z domkiem, pajęczyna, huśtawki, karuzela, trampolina ziemna i balans na łańcuchach oraz ze sprężynami. Nawierzchnia obu placów zabaw będzie wykonana z piasku aby zamortyzować ewentualne upadki. Pomiędzy ogrodzonymi placami zabaw, wydzielone zostanie miejsce, gdzie rodzice będą mogli przysiąść na ławkach i obserwować bawiące się pociechy.

Siłownia plenerowa, ustawiona kilka lat temu w ramach programu Warszawa w dobrej kondycji, również zmieni lokalizację. Urządzenia do ćwiczeń, czyli drabinki, wioślarz, biegacz, twister, orbitrek, wahadło i wyciąganie na siedząco zostaną przeniesione bliżej ul. Modlińskiej.

Cały teren będzie wyposażony również w obiekty małej architektury czyli ławki, kosze na śmieci, tablicę informacyjną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i dopisze pogoda to nowy plac zabaw będzie dostępny już pod koniec bieżącego roku.

To oczywiście nie koniec prac. W kolejnym etapie powstanie jeszcze boisko do koszykówki o powierzchni 1980 m2 i nawierzchni poliuretanowej. W przyszłości w pobliżu siłowni powstanie strefa relaksu, w której będzie można wypocząć na plenerowych leżakach i poczytać lekturę pożyczoną z biblioteki plenerowej ustawionej tuż obok. Ma powstać również placyk z nowymi nasadzeniami, rabatą kwiatową oraz ławkami i stojakami rowerowymi od strony ul. Portowej.

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców