Edukacja

Obok jesieni, Obok BOKU!
23 października 2019
Białołęcki Ośrodek Kultury ma receptę na jesienną chandrę – odpowiednia dawka wydarzeń kulturalnych! Tych w instytucji z pewnością nie brakuje. Oprócz seansów Kina na BOKu (m.in. Boże Ciało, Wyprawa Magellana, Czarny Mercedes) warto sprawdzić pozostałe punkty repertuaru.

Po koncercie Albo Inaczej 2, inaugurującym nowy sezon w BOKu oraz występie Agi Zaryan w ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych; przyszedł czas na recital czołowego piosenkarza polskiej sceny muzycznej. Maciej Maleńczuk pojawi się na scenie przy Głębockiej 66 z sekcją rytmiczną. Czego może spodziewać się publiczność? Retrospekcji dotychczasowych dokonań Artysty, pieśni ulicznych, bezpośredniego kontaktu z widownią i absolutnej szczerości przekazu. Dobra wiadomość dla rodziców – podczas koncertu Maciej Maleńczuk+Rhythm Section w ramach projektu Wychodzę z Rodzicami, Białołęcki Ośrodek Kultury zapewni opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona (szczegóły w kasach BOK). Zapisy na cykl ruszają od 4 listopada 2019 r.
17 listopada, godz. 19.00, Głębocka 66, bilety w cenie 100 zł (normalny) i 80 zł (ulgowy).

O tym, że teatr jest niezwykle ważny w rozwoju dzieci i młodzieży nie trzeba chyba nikomu przypominać. Białołęcki Ośrodek Kultury umożliwi w październiku bliskie spotkanie ze sceną od najmłodszych lat… a raczej miesięcy życia. Spektakl Nie ma… nie ma… jest! Teatru Baj, to podróż po świecie zmysłów, kolorów i emocji. Mogą wziąć w nim udział dzieci od pierwszego miesiąca życia do trzech lat, oczywiście razem z rodzicami. Rozwijanie kreatywności, pobudzanie wyobraźni i budowanie bliskości – to wszystko czeka na rodziny w BOK.
19 października, godz. 15.00 i 16.30, ul. Głębocka 66, bilety w cenie 25 złotych.

Nieco starsze dzieci i ich rodziców BOK zaprasza na II edycję Białołęckiego Festiwalu Rodzinnego Kulturaki. W tym roku organizatorzy otworzą drzwi do niesamowicie różnorodnego świata komiksu! W programie między innymi Komiks na żywo – czyli czytanie komiksów z polskimi aktorami dubbingowymi (Dariuszem Kordkiem, Małgorzatą Gołotą, Arturem Barcisiem, Jarosławem Boberkiem i innymi); bitwa na karykatury, profesjonalna sesja zdjęciowa na tle komiksowym, wystawa prac Agnieszki Świętek, strefa autografów oraz stoiska wydawnictw komiksowych. Nie obędzie się oczywiście bez warsztatów – tajniki rysowania komiksów będą zdradzać uczestnikom Wojciech Cichoń, Agata Matraś i Agnieszka Świętek. Szczegółowy program Kulturaków można znaleźć na stronie www.bok.waw.pl.
19 października, godz. 11.00-16.00, ul. Głębocka 66; 20 października godz. 11.00-16.00, ul. van Gogha 1. Wstęp na Kulturaki jest wolny (na warsztaty obowiązują zapisy w kasach BOK).

Ależ ten czas leci! Kino na BOKu, działające przy Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. van Gogha 1, obchodzi już piąte urodziny! Z tej okazji dla wszystkich miłośników sztuki filmowej przygotowano bezpłatne seanse dwóch produkcji: Dumbo oraz Ad Astra. Nie zabraknie też drobnej, słodkiej niespodzianki. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.bok.waw.pl.
26 października, van Gogha 1, seans filmu Dumbo – 16.00, Ad Astra – 18.15. Wstęp jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona).

Kilka miesięcy temu Białołęcki Ośrodek Kultury razem z Ośrodkiem Wsparcia Dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi oraz Kobiet w Ciąży Etezja, przygotował spektakl Malwina i jej rodzina. Pod koniec października będzie można sprawdzić efekty drugiej odsłony tej współpracy. Mieszkanki Ośrodka biorące udział w projekcie, zadebiutują na scenie jako aktorki. Sam spektakl poprzedzi cykl spotkań ze specjalistami, którzy wprowadzą uczestniczki w świat teatru. Spektakl kierowany jest do dzieci od 3. roku życia. Prace nad scenariuszem koordynuje Elżbieta Chowaniec, za reżyserię odpowiada Aneta Muczyń.
27 października godz. 12.00, ul. Głębocka 66, wstęp jest wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc. Zapisy już ruszyły.

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców