Edukacja

Szkoła na Warzelniczej od września
12 czerwca 2019
Każda nowa szkoła na Białołęce to lepsze warunki do nauki i pracy dla naszej wyjątkowo szybko rozwijającej się dzielnicy. Tym bardziej cieszy widok gotowej placówki przy ul. Warzelniczej/ Hemara. Obecnie trwają procedury odbioru co oznacza, że placówka zostanie otwarta 2 września. W jej murach nowy rok szkolny 2019/2020 powita ok. 1000 uczniów, aż w 37 oddziałach. Pierwotnie szkoła była projektowana jako zespół placówek: szkoła podstawowa i gimnazjum. Jednak po reformie systemu oświaty likwidującej gimnazja, uruchomiona tutaj będzie tylko szkoła podstawowa.

Budynek ma 3 kondygnacje. Wejścia do niego znajdują się od strony ul. Hemara i od strony ul. Warzelniczej. Oprócz sal lekcyjnych uczniowie będą korzystać z pracowni specjalistycznych: komputerowych, językowych z zapleczami, do zajęć z techniki, do zajęć artystycznych oraz fizyczno-chemicznej i biologiczno-geograficznej.

W szkole znajduje się również biblioteka, świetlica, pomieszczenia administracyjno-gospodarcze, gabinety pedagoga, psychologa i logopedy a także sala gimnastyczna z zapleczem sanitarno-szatniowym. Natomiast przy budynkach szkolnych powstały boiska sportowe: do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz do piłki ręcznej, a także bieżnia ze skocznią w dal. Dla młodszych dzieci przeznaczone są dwa place zabaw z nawierzchnią amortyzującą upadki. Są one wyposażone w urządzenia dla dzieci o różnym stopniu sprawności m.in. w huśtawki, piaskownice, przeplotnie, karuzele, zestawy zabawowe, domki.

Przy budynkach wybudowano również parking. Natomiast uczniowie będą mogli przyjeżdżać na lekcje rowerami i „parkować” je na zamontowanych przy szkole stojakach.

Najciekawsze artykuły
Deklaracje dotyczące gospodarowania odpadami złożysz zdalnie
Będą nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych
#Niezostawiamczytelnika
Inwestycje mimo koniecznych oszczędności
Warszawa wspiera przedsiębiorców