Edukacja

Białołęka w programie City Club
15 marca 2019
Wiosną siatkówka zagości na Białołęce. Będzie trening dla dzieci i spotkanie z Bartoszem Kurkiem oraz asysta siatkarska podczas meczu.

W lutym Białołęka podpisała umowę o współpracy z ONICO Warszawa – czołowym klubem w siatkówce męskiej w kraju. Dzięki umowie dołączyliśmy do programu City Club, którego celem jest popularyzacja zajęć sportowych wśród najmłodszych.

ONICO Warszawa od lat nazywane jest kuźnią polskich talentów. Tutaj swoją przygodę z profesjonalną siatkówką zaczynali Karol Kłos, Rafał Buszek i Zbigniew Bartman. W szeregach ONICO Warszawa grał i swoją zawodniczą karierę zakończył Paweł Zagumny. W obecnym sezonie w barwach ONICO Warszawa występują mistrzowie świata – Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek, a niedawno dołączył do drużyny MVP Mistrzostw Świata, Sportowiec Roku – Bartosz Kurek. Drużynę prowadzi trener mistrzów świata z 2014 roku – Stephane Antiga.

W najbliższym czasie na terenie Białołęki odbędzie się trening piłki siatkowej programu Siatkarska szkoła oraz spotkanie dla dzieci w wieku szkolnym z Bartoszem Kurkiem – najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Świata, który wprowadzi dzieci w świat sportu, tematy związane z treningami oraz opowie o swojej pasjonującej karierze siatkarskiej.

– Spotkanie oraz trening siatkarski, skierowane są do uczniów szkół podstawowych naszej dzielnicy. Siatkarze zaprezentują jak przyjemna i zabawna może być ta dość trudna dyscyplina sportowa i mamy nadzieję, że dzięki temu zmotywują naszych najmłodszych mieszkańców do większej aktywności – mówi Burmistrz Grzegorz Kuca.

Kolejną atrakcją dla naszych najmłodszych mieszkańców będzie udział w asyście siatkarskiej, która w meczu z Jastrzębskim Węglem wyprowadzi zawodników obu drużyn na boisko. Asysta daje możliwość przyjrzenia się z bliska rozgrzewce zawodników, porozmawiania z siatkarzami, zrobienia pamiątkowych zdjęć, a na koniec przeżycia wyjścia za rękę na boisko przy pełnej widowni w blasku fleszy.

Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy zachęcimy naszych najmłodszych mieszkańców do rozpoczęcia przygody ze sportem. Sporty zespołowe kształtują już od najmłodszych lat poczucie odpowiedzialności, uczą pracy w grupie, pobudzają u dzieci umiejętności komunikacyjne. Nie jest to prosta dyscyplina, ale daje ogromną satysfakcję z osiąganych postępów, które widoczne są z treningu na trening.

Najciekawsze artykuły
Zagospodarowania Starych Świdrów – koncepcja gotowa
Odbiór odpadów - nowe zasady
Dzienny Dom Opieki Medycznej rozpoczyna działalność
Wypoczywaj kulturalnie
Nowe zasady programu RODZINA 500+