Edukacja

Rodzinne dyktando
11 lutego 2019
Rz czy ż, u czy ó – jak dobrze radzicie sobie z polską ortografią? Przejrzyjcie szkolne zeszyty i zapiszcie się całymi rodzinami na I Rodzinne Dyktando. Wieloletnie doświadczenie dziadków czy szkolne nauki wnuków? Kto okaże się lepszy w zmaganiach językowych?

Młodzieżowa Rada naszej Dzielnicy (MRDB) działa w tym roku wyjątkowo prężnie. W ciągu kilku miesięcy zorganizowała już m.in. Maraton Pisania Listów Amnesty International, spotkania z samorządowcami dot. praw człowieka, Konkurs I Love Białołęka, lekcje dotyczące partycypacji młodych ludzi. Ich kolejnym projektem, jest organizacja I Rodzinnego Białołęckiego Dyktanda z okazji Dnia Języka Ojczystego. Zachęcamy do udziału w dyktandzie całe rodziny – od dziadków i pradziadków przez rodziców do wnuków. Każdy może spróbować swoich sił i sprawdzić jak rodzice oraz dziadkowie radzą sobie ze szkolnym dyktandem.

MRDB serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w dyktandzie, które odbędzie się 21 lutego, o godzinie 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197 (sala konferencyjna). W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby, które ukończyły 10. rok życia. Zapisy przyjmowane są do 14 lutego, za pośrednictwem e-maila: bialoleka.mrd@um.warszawa.pl. Formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać na maila znajduje się na stronie urzędu oraz Facebooku Młodzieżowej Rady.

Zapraszamy do rywalizacji w tym niezwykłym wydarzeniu! Na zwycięzców czekają nagrody.

Najciekawsze artykuły
Kolejne dęby zamiast wycinki – zostały przesadzone
Jest koncepcja Parku Żerańskiego
Robi się…
Zdecydujmy o komunikacji
Wiosenne atrakcje kulturalne w BOKu