Edukacja

BOK na jesień
29 listopada 2018
Zimowa oferta Białołęckiego Ośrodka Kultury mieni się wszystkimi kolorami jesieni. Oto zestaw propozycji, jakimi pragnie skusić w nadchodzącym miesiącu.

Listopad dla najmłodszych

Teatr Baj na dobre zadomowił się na scenie w BOK. W listopadzie proponuje dzieciom spektakl pt. Maleńkie królestwo królewny Aurelki w reż. Ewy Piotrowskiej. Doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby podążać drogą utkaną z marzeń, jak bohaterka spektaklu – Aurelka, która pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Jak zakończy się ta historia? O tym przekonacie się 24 i 25 listopada o godz. 11.00 na scenie Głębocka 66 w Białołęckim Ośrodku Kultury.

Czytamisie – kameralne warsztaty rodzinne wracają w nowej odsłonie – w cyklu Świat wokół mnie. Wspólnie z bohaterami książek, uczestnicy poznają lepiej samych siebie oraz swoje otoczenie. Podczas listopadowego spotkania nadejdzie czas na odkrywanie tajemnic miasta – codziennego środowiska tak dzieci, jak i ich rodziców. Warsztaty odbędą się 25 listopada w sali animacyjnej przy ul. Głębockiej 66 (o godz. 9.00 dla wieku 5-6 lat, o godz. 10.15 dla wieku 3-4 lata). Obowiązują zapisy.

Rodzinny Klub Filmowy, to nowy projekt Kina na BOKu. Projekcje filmów połączone z warsztatami (dla młodszych dzieci) lub z dyskusjami inspirowanymi filmem (dla nastolatków) odbywać się będą w dwa niedzielne poranki listopada. Z myślą o nastolatkach zaplanowano spotkanie z RKF 18 listopada o godz. 11.00. Projekcja filmu Na wskroś stanie się motywem przewodnim do dyskusji o rodzinie i jej problemach. Dla dzieci 6+ w ramach Rodzinnego Klubu Filmowego proponujemy 2 grudnia film pt. Superagentka, a po nim warsztaty poświęcone tematowi pasji i możliwościach jej rozwoju pomimo różnych przeciwności losu.

BOK teatralnie

Na scenie Głębocka 66 zobaczymy znów Teatr 13 z cieszącym się niesłabnącą popularnością spektaklem Bóg mordu. Jest to jeden z najgłośniejszych utworów Yasminy Rezy, odnoszący sukcesy na całym świecie. Inspiracją na fabułę są konsekwencje szkolnego incydentu – bójki dwóch uczniów, który to przeradza się w zwadę pomiędzy rodzicami dzieci. Dwa spokojne małżeństwa, gdzie grzeczność stopniowo zaczyna ustępować miejsca nerwom, frustracjom i ujawniać alter ego bohaterów. Spektakl, to mistrzowski kwartet aktorski. Boga mordu obejrzeć można będzie 2 grudnia, na scenie przy ul. Głębockiej 66 o godz. 18.00 i 20.30.

Pozostałe wydarzenia

Listopadowe propozycje Kina na BOKu, to zarówno filmy dla dorosłych jak i dla dzieci. 24 listopada najmłodsi będą mogli obejrzeć Dziadek do orzechów i cztery królestwa, opowieść o dzielnej dziewczynce, która w towarzystwie swych przyjaciół odbywa niezwykłą podróż przez kolorowe krainy po to, by odnaleźć magiczny klucz do niezwykłego świata. A 30 listopada Narodziny gwiazdy – filmowa uczta nie tylko dla miłośników muzyki.

Gwiazdy na scenie BOK

Grudniowy repertuar Białołęckiego Ośrodka Kultury brzmi jak dobry prezent pod choinkę. Komponując repertuar grudniowy zadbaliśmy o rozrywkę na najwyższym poziomie, dlatego na obydwu scenach BOK będziemy gościć doskonałe produkcje teatralne i kabaretowe. Teatr Gudejko zaprasza 15 grudnia na spektakl pt. Seks w życiu kobiety. Na scenie przy Głębockiej 66 wystąpią Anna Guzik i Katarzyna Pakosińska, duet, który sprawi, że temat seksu przestanie być tabu. To będzie okazja, żeby o seksie usłyszeć głośno, ze sceny. Twórcy fundują widzom seksterapię, która poprawia jakość życia intymnego. Można o seksie rozmawiać na smutno, ale kiedy na scenie pojawią się Anna Guzik i Katarzyna Pakosińska, z pewnością będzie zabawnie! Jak poderwać faceta? Jak się pozbyć fobii? Jak się nie wstydzić? Jak złapać luz w seksie? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na spektaklu autorstwa Jacka Chmielnika. Aktorki dadzą Wam kilka praktycznych rad, jak uczynić Wasze życie bardziej uczuciowym.

Tego samego dnia na scenie przy van Gogha 1 wystąpi Kabaret Paranienormalni. Działająca od ponad 13 lat grupa niezmiennie na szczycie top listy kabaretowej w kraju, zaprezentuje się w nowej odsłonie i ze świeżą energią. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć doskonały, paranienormalny humor w skeczach z nowego programu VIP TOUR. Występ idealny dla ludzi o mocnych mięśniach brzucha; Artyści zapewniają 90 minut nieprzerwanego śmiechu dawkowanego mocą skeczów szytych na miarę. Obejrzymy zatem Kino– komedię pomyłek prezentującą iście czeski humor czy fenomenalne Porsche, gdzie z poczuciem dumy klasycznego Janusza, zmierzy się sprzedawca luksusowych samochodów. Nie zabraknie także scenek z życia codziennego czy relacji damsko – męskich w krzywym zwierciadle. Na scenie wystąpią Robert Motyka i Michał Paszczyk oraz gość specjalny, który zostanie poddany humorystycznej obróbce termicznej. Czy podczas debiutu scenicznego chłopakom uda się go ugotować czy pozostanie niewzruszony, Jak Tommy Lee Jones w Ściganym? Przekonacie się już 15 grudnia w BOK przy van Gogha 1 o 18.00 i 20.30. Występ kabaretu to najlepsza, najszybsza i najtańsza terapia ... śmiechem. A śmiech to zdrowie!

Mikołajki w BOK

Sąsiedzkie Mikołąjki zapowiadają weekend pełen atrakcji dla najmłodszych! Niech prezentem będzie Wasz wspólny czas spędzony z nami, a my już zadbamy o to, by mikołajkowy weekend był pełen niespodzianek.

Sąsiedzkie Mikołajki z Lego przy ul. van Gogha 1

Dzieci z sąsiedztwa (i nie tylko!) zapraszamy na niesamowitą wystawę budowli z klocków LEGO wykonaną przez największych pasjonatów w Polsce. Dodatkowo, pod okiem instruktora, wszystkie dzieci będą mogły pobawić się gigantycznymi klockami i zrobić swoją własną konstrukcję. Co może być ciekawsze niż własnoręczne skonstruowany i zaprogramowany robot? Jak z tysiąca malutkich klocków można zbudować wielkie miasto? A aby upamiętnić te wspaniałe chwile do dyspozycji dzieci ich rodziców stanie świąteczna fotobudka. Dla wszystkich chętnych o godzinie 11.00 w kinie BOK odbędzie się także projekcja filmu Czarodziejka Lili ratuje Święta. Na Sąsiedzkie Mikołajki z Lego wstęp wolny!

Sąsiedzkie Mikołajki Teatralne przy ul. Głębockiej 66

Najciekawsze artykuły
Wypoczywaj kulturalnie
Nowe zasady programu RODZINA 500+
Nowy most na rzece Długiej otwarty
Nowy ciąg pieszo-rowerowy
Kultura uliczna