Edukacja

Najmłodsi mieszkańcy Białołęki dla niepodległej
29 listopada 2018
Nasi najmłodsi białołęczanie ze żłobka nr 36 przy ulicy Strumykowej 18 wykonali 100 wyjątkowych prac na 100-lecie odzyskania Niepodległości. Prace wykonały dzieci z grup II, III, IV i V placówki, czyli maluchy w wieku od półtora roku do lat trzech.

Warto pamiętać, że postawy, które kształtujemy w dzieciach towarzyszą im praktycznie przez całe życie. Dlatego tak ważne jest abyśmy uczyli dzieci historii już od najmłodszych lat budując tym samym silne społeczeństwo obywatelskie, dla którego ojczyzna jest szczególną wartością.

Przypominamy także, że jednym z projektów okołomiejskich, który uświetni obchody stulecia niepodległości w Warszawie jest iluminacja dzielnicowych ratuszy, także tego na Białołęce. Od 1 września do końca listopada po zmierzchu można obejrzeć dodatkowe oświetlenie budynku przy Modlińskiej 197.

Z kolei do końca grudnia przed Urzędem Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 można obejrzeć wystawę Teraz będzie Polska. Rok 1918. Na 24 planszach ukazane są wybrane wątki z okresu ostatnich miesięcy przed uzyskaniem Polskę upragnionej wolności po 123 latach zaborów. Archiwalne zdjęcia uzupełniają relacje świadków, fragmenty listów, pamiętników i wycinki prasowe ukazujące realia życia i przypominające zarówno dramatyczne jak i radosne chwile sprzed 100 lat.

Najciekawsze artykuły
Białołęka w programie City Club
Co z opłatą za rok 2019?
Paweł Uryniuk ponownie najlepszym młodym sportowcem Białołęki!
Kulturalne propozycje NGO-sów
Kultura na wiosnę w BOK