Edukacja

Przedszkole przy ul. Myśliborskiej otwarte!
17 września 2018
Po raz pierwszy w historii Białołęki wszystkie chętne dzieci otrzymały publiczne miejsce w przedszkolu!

3 września wraz z początkiem roku szkolnego swoje podwoje dla 300 dzieci otworzyło największe przedszkole na terenie Białołęki i jedno z największych w Warszawie – placówka przy ul. Myśliborskiej 35.

Przedszkole ma 12 oddziałów, w tym 3 integracyjne na parterze budynku. Dodatkowo z myślą o stymulacji rozwoju dzieci powstały specjalne sale: sensoryczna i polisensoryczna. W obiekcie znajdują się standardowo: zaplecze kuchenne, toalety oraz szatnie i magazyn, sale administracyjne, gabinet logopedy, gabinet psychologa, pomieszczenia techniczne. Placówka dysponuje dużą salą wielofunkcyjną m.in. do zajęć sportowych. System ogrzewania jest wspomagany przez odnawialne źródło energii, jakim jest pompa ciepła. Na zewnątrz do dyspozycji dzieci są dwa duże place zabaw. Sam teren, na którym znajduje się placówka, jest wyjątkowo duży – ma ponad 1,5 ha powierzchni.

To ostatnie z trzech przedszkoli, realizowanych do 6 października 2017 r. przez firmę DORBUD S.A. Brak postępów na budowie, problemy finansowe spółki oraz zajęcia komornicze były powodem do odstąpienia od umów zawartych z tym wykonawcą. Przedszkole dokończyła wybrana w przetargu firma Usługi budowlane Daniel Włodkowski.

Wcześniej, w lipcu uruchomione zostało przedszkole przy ul. Ceramicznej. Przedszkole zostało zbudowane dla 250 dzieci, ma 10 oddziałów w tym 3 integracyjne. Tak jak placówka przy ul. Myśliborskiej, dysponuje salami: sensoryczną, polisensoryczną oraz wielofunkcyjną. Na zewnątrz urządzono dwa place zabaw. Budynek jest wyposażony w pompę ciepła. Także to przedszkole było początkowo realizowane przez spółkę DORBUD S.A. Po odstąpieniu od umowy, budowę dokończyła firma Usługi budowlane Daniel Włodkowski.

Pełny rok przedszkolny 3 września rozpoczęło także przedszkole nr 431 przy ul. Kartograficznej. Przedszkole dla 150 dzieci zostało oddane do użytku w styczniu, po tym jak inwestycja została dokończona przez firmę MES.

Dodatkowe 100 miejsc od września przybyło także w placówce przy ul. Dionizosa.

Publiczne miejsca dla wszystkich dzieci!

Pierwszy raz w historii dzielnicy zaspokoiliśmy wszystkie potrzeby, jeśli chodzi o publiczne miejsca w placówkach przedszkolnych. A było to wyjątkowo ambitne i wymagające zadanie, bo Białołęka jest najmłodszą pod względem wieku swoich mieszkańców dzielnicą i każdego roku mamy rekordową liczbę chętnych do przedszkoli. Udało się to osiągnąć dzięki zrealizowanym inwestycjom i konkursom na publiczne miejsca w niepublicznych placówkach. Tylko te ostatnie dostarczyły ok. 2 500 publicznych miejsc. To rozwiązanie powoduje, że możemy kupować miejsca publiczne w niepublicznych placówkach i zarówno rodzice, jak i dzieci nie odczuwają różnicy między publicznym samorządowym, a niesamorządowym przedszkolem, bo wszelkie warunki – w tym finansowe, są takie same.

Miejsca w tych przedszkolach są finansowane z dotacji pochodzącej z budżetu m.st. Warszawy. Dzielnica nie tylko zaspokoiła wszystkie potrzeby w tym zakresie, ale dysponuje jeszcze wolnymi publicznymi miejscami w następujących placówkach:

 1. „Akademia Małej Pszczółki”, ul. Mochtyńska 85,
 2. Przedszkole „Cypisek”, ul. Ostródzka 231 K,
 3. Przedszkole „Bajka”, ul. Berensona 32, (miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego)
 4. Przedszkole „Bajlandia”, ul. Białołęcka 186,
 5. Przedszkole „Złota Rybka”, ul. Kopijników 65 A,
 6. Przedszkole \&Słoneczny Domek”, dwie lokalizacje: ul. Modlińska 47 oraz ul. Modlińska 247,
 7. Przedszkole „Bajkolandia”, ul. Światowida 65,
 8. Oddział Zamiejscowy Przedszkola nr 192, ul. Dionizosa 12,
 9. \&Edusfera”, ul. Białołęcka 186,
 10. \&Ołówkowa Kraina”, ul. Ołówkowa 7a,
 11. ”W bajkowym ogrodzie”, ul. Parcelacyjna 7c,
 12. „Krecik” ul. Ostródzka 190b.
Najciekawsze artykuły
Żeby Żerań Żwawo Żył
Budżet partycypacyjny od(nowa)
Wielkie utwardzanie dróg na Białołęce
Dom dziennego pobytu – studium wykonalności
Oratorium jakubowe po raz trzeci