Edukacja

Warszawski bon żłobkowy z wyższym kryterium dochodowym
13 czerwca 2018
Od 1 czerwca, rodzice mogą składać wnioski o warszawski bon żłobkowy według zwiększonego o 50 procent kryterium dochodowego. Dzięki temu z bonu będzie mogło skorzystać więcej warszawskich rodzin.

Warszawski bon żłobkowy to 400 złotych miesięcznie wsparcia dla rodzin z małymi dziećmi. Od 1 czerwca wnioski o jego przyznanie będą mogły składać rodziny z wyższym dochodem na jedną osobę. Po decyzji władz Warszawy, kryterium dochodowe zwiększyło się z 1 922 zł do 2 883 zł netto.

Warszawski bon żłobkowy otrzymują rodzice, którzy pracują, mieszkają i płacą podatki w stolicy i nie są na urlopie wychowawczym. Jest przyznawany na dziecko w wieku od ukończenia pierwszego roku życia do dnia objęcia go wychowaniem przedszkolnym, nie później niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia. To finansowe wsparcie można otrzymać, gdy oczekuje się na miejsce w publicznym żłobku i ma się już zawartą umowę na świadczenie usług opiekuńczych z placówką niepubliczną.

Według nowych zasad warszawski bon żłobkowy będzie przyznawany od września tego roku. Zasady, terminy i informacja o wymaganych dokumentach są dostępne na stronie https://bonzlobkowy.um.warszawa.pl/.

Najciekawsze artykuły
Żeby Żerań Żwawo Żył
Budżet partycypacyjny od(nowa)
Wielkie utwardzanie dróg na Białołęce
Dom dziennego pobytu – studium wykonalności
Oratorium jakubowe po raz trzeci